Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznaj swojego dzielnicowego - sierżant sztabowy Ryszard Kęsy

Data publikacji 29.05.2017

Sierżant sztabowy Ryszard Kęsy - dzielnicowy, którego sylwetkę prezentujemy w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Dzielnicowy bliżej nas".

W szeregach Policji służy od 2009 roku, którą rozpoczął w Komisariacie Policji w Sierakowie w ogniwie patrolowo – interwencyjnym. W marcu 2016 objął obowiązki dzielnicowego rejonu nr 3. Poza służbą interesuje się motoryzacją i wędkarstwem.

Sierżant sztabowy Ryszard Kęsy jest dzielnicowym rejonu nr 3, ktory obejmuje: Kwilcz, Kurnatowice, Mechnacz, Miłostowo, Nowa Dąbrowa, Prusim, Rozbitek, Stara Dąbrowa, Upartowo, Urbanówko Augustowo,Chorzewo, Chudobczyce, Daleszynek, Józefowo, Karolewice, Kozubówka, Kubowo, Leśnik, Lubosz, Mościejewo, Niemierzewo, Orzeszkowo, Pólko, Wituchowo.
 
Jednym z zadań dzielnicowego jest monitorowanie i analiza stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w podleglym rejonie i na tej podstawie opracowanie planu działania priorytetowego na okres sześciu miesięcy.
 

W oparciu o zdiagnozowane na podstawie rozmów z mieszkańcami oczekiwania społeczne oraz analizę stanu bezpieczeństwa i porządku w podległym rejonie, dzielnicowy opracował plan działania priorytetowego, którego celem jest ograniczenie ilości usiłowań kradzieży z włamaniem oraz dewastacji mienia w miejscowości Prusim - domki letniskowe przy jeziorze Prusimskim. Proponowane działania przez dzielnicowego:

  • doraźne kontrole wskazanego terenu oraz spotkania z właścicielami domków letniskowych w ramach obchodu
  • zadaniowanie policjantów ZPI pod kątem kontroli wskazanego terenu, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli pojazdów i osób poruszających się w rejonie objętym nadzorem w godzinach wieczorowo - nocnych
  • przygotowanie ulotek informacyjnych i ich rozdysponowanie wśród właścicieli domków letniskowych.

Informacje o działaniu priorytetowym społeczności rejonu przekazywane będą w trakcie spotkań z właścicielami domków oraz przy wykorzystaniu opracowanych ulotek informacyjnych.

Dzielnicowi przypominają, że można się z nimi skontaktować wykorzystując do tego aplikację MOJA KOMENDA. Dzielnicowi pojawiają się również w miejscach wskazanych przez mieszkańców powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W dużej mierze to właśnie oni potwierdzają informacje pochodzące od mieszkańców i w dalszej kolejności czuwają nad zapewnieniem ładu i porządku publicznego we wskazanych miejscach zagrożonych.

Powrót na górę strony